Bölgesel İncelme İle Kadınlar Nasıl Zayıflar?

Kadınlarımızın en çok merak ettiği konulardan birisi de bel ve basen bölgesinde incelme ve yağlardan kurtulmaktır. Peki bu mümkün mü? Mümkünse nasıl yapacağız yazıya göz atalım.

Bölgesel İncelme İle Kadınlar Nasıl Zayıflar?

Bölgesel Yağ Yakımı Yapılabilir mi?

Bayan erkek farketmeksizin insan anatomisinde bölgesel yağ yakımı yoktur. Ancak genel itibariyle yağ oranı yüzdesini düşürdüğümüzde bazı bölgelerde gözle görülür incelmeler olur. Erkeklerde omuz, göğüs ve pazu kısmı hacim kazandığından ve yağ oranı düştüğünden bel kısmı çok ince kalır. Buna üçgen vücut denir. Bayanlarda ise kas hacmi arttırmak değilde fit görünüm kazanmak, bel ve basen kısmındaki fazlalıklardan kurtulma amaçlı antreman yapılır. Antreman programında ağırlıklar değil, yapılan hareketlerin önemi vardır. Bu şekilde yağlardan kurtulup karın ve bel bölgesinde incelme beklenirken, kalça ve göğüslerin dik ve dolgun gözükmesi amaçlanır. Kadınlar anatomileri gereği erkeklere göre daha zor yağ yakarlar bu yüzden yemek programlarını ve diyetlerini daha sıkı tutmaları gerekir. Ayrıca kadınlarda ağırlık antremanları erkeklere göre az olması sebebiyle yağ yakımını sadece setlerde ve tekrar sayısında elde ederler. Yazıda da belirtildiği üzere beslenme düzeni ve nelerin tüketildiği ana öncelikler olmalıdır.Bölgesel Yağ Yakma

Bölgesel İncelme İle Kadınlar Nasıl Zayıflar?

İstenilen bölgelerde incelme ve bu arada sağlığı da riske atmamak için diyetisyenlerden ve uzmanlardan yardım alınmalıdır. Bu durumda sadece internetten görüp uyguladığınız diyetler işe yaramaz. Öncelikle testleriniz yaptırmalısınız ve doktorunuzun önerilerini dinlemelisiniz.  Çünkü sağlık ölçeğinde yapılan araştırmalar vücut geliştirme programları yapan, doğru beslenme reçetesi çıkartan uzman desteği ile mümkündür. Bu doğrultuda doğru uygulamaları yapmak kadınlarda hem zayıflamayı, hemde uzun vadeli olarak formda kalmayı sağlar. O yüzden dikkat edilmesi gerekilen şeyler, düzenli spor yapmak, doğru yöntemleri uygulamak ve vücuttaki yağ dengesinin önemini unutmamak olmalıdır. Aksi taktirde düzensiz ve destek almadan yapılan bölgesel zayıfla işlemi, vücut zararına, sağlıksal aksaklıkları karşımıza çıkartarak hastalığa sebep olacaktır. Yağ oranında yaşayacağınız aşırı düşüşler sizi güçsüzleştirebilir.

Hangi Bölgelerde Spor İle Bölgesel İncelme Sağlanır?

Bel ve çevresi, kalça bölgesi, basenlerde, kol ve bacaklarda doğru program ile yağ yakımına bağlı olarak bölgesel zayıflama imkanı daha rahat sağlanır. Zayıflama yöntemleri gerçekleştirilirken bireylerin vücudunda ki farklılıklarında göz önünde bulundurulması gerekmekte ve yapılan program ona göre hazırlanmaktadır. Vücut geliştirme programlarından olan bölgesel incelme, uzmanların size verdiği program, yediğiniz yemeklerin vücudunuza kattığı artıları ve eksilerine göre incelenir.
Bunun neticesinde uyulması gereken program çıkartılır. Doğru yapılmayan beslenme ile sağlık açısından ilerleyen yaşlarda yağlanmaların sonucu, vücudunuzda aksaklıklara sebep olur. Bu durumda diyetler tek başına yeterli olmayacağından, her bölgenin diyet uygulaması bir birinden farklılık gösterecektir. Bölgesel incelme yağlarınızı yakarken mümkün kılınacakken, aynı zamanda düzenli egzersiz ve spor faaliyetleri de vücudunuzun sıklaşmasını sağlayacak. Bu sıklaşma ile sarkma gibi vücudunuz da hoşunuza gitmeyecek problemler olmayacak.

Bölgesel İncelmede Hangi Yöntemler Etkilidir?

Yağlardan KurtulBölgesel incelemede doğru egzersizleri doktorunuzun ya da destek aldığınız vücut geliştirme programınızı yapan uzmanın belirttiği ölçekte sürekli olarak uygun sonuç alana dek devam etmelidir. Aynı zamanda incelmesini istediğini bölgeye uygulanacak mezoterapi metodu incelme hızınızı arttıracaktır. Mezoterapi metodu, incelmesini istediğiniz bölgeyi titreşim veya mesajla yapılan bir uygulamadır. Örneğin basen bölgesinde ki incelme için yapacağınız egzersizlerin yanında, masaj ve titreşim ile yapacağınız hareketlilik incelme hızını arttıracaktır. Tek bir konuya bağlı kalmak yeterli olmayacaktır.
O yüzden egzersizlerin ve diğer metotların yanında, doğru beslenme ile diyetler uygulanmalıdır. İnsan vücudu canlı bir organizma olmasının yanında, enerjiyle çalışan bir makine gibidir. O yüzden sağlık vücudun ayakta kalması için çok önemlidir. Fazla zorlamalardan ve vücudun düzenini bozacak uygulamalardan kaçınılmalıdır. Aksi taktirde yarıda kesilmek zorunda kalınan bir program ilerde daha büyük aksaklıklara sebep olup, bölgesel incelme organizasyonunu gerçekleştirmemizi engelleyebilir.

Bölgesel İncelmede Yağ Dengesinin Önemi Nedir?

Bölgesel incelme metodunu uygulanacak bölgede ki yağların eritilmesi ve ardından bu bölgede sarkma olmaması ile yapılan egzersizlerin tamamıdır. Erkeklerde yüzde 18 ile 26 arasında olan yağ dengesi kadınlarda ise yüzde 25 ile 31 arasında değişmektedir. Fakat daha formada ve fit bir vücut için kadınlarda bu oran yüzde 14 ile 20 arasına kadar düşürülebilinir. Bunun altında bir oran sağlıksal ölçekte risk taşımaktadır. Bu olumsuzluğun sebebi, tek yönlü olarak belli bir bölgede azalan yağdır. Yani vücudun yağ dengesinde ki değişimin hızlı ve belli bölgede olmasıdır. O yüzden basenlerde, bel bölgelerinde ya da diğer bölgelerde ki yağ oranında ki düşüklük vücudun sağlık sorunu ortaya çıkmasına sebep olmaması için, vücut geliştirme ile uzman tarafından sunulan diyetler düzensiz kilo vermeye sebep olmadan uygulanmalıdır.

Düzenli beslenme ile alınan takviyeler bu bölgeler hızlı yakılan yağların eksikliğini tamamlamalıdır. Bölgesel incelme faaliyetleri tamamlanmadan önce yapılması gereken, doğru program belirlenmesidir. Bu programı doktorunuzun sunduğu şekilde uygulamanın dışına çıkmak, yan etkileri ve zararları bireyin karşısına çıkartacaktır.