Duvar Gibi Sırtınız Olsun | Sırt Antreman Programı

Gelişmiş bir sırta sahip olmak artık hayal değil... İri ve kaslı bir sırt için yapılması gereken aşağıda yazılanlara kulak vermek ve programı aksatmadan uygulayabilmek gerisi zamana kalır...

Duvar Gibi Sırtınız Olsun | Sırt Antreman Programı

Devasa Bir Sırt İçin


Vücut geliştirme de bazı bölgeler kesin hat alır ve estetik görünüş açısında etkili olduğu için en çok o bölgeler yoğunlaşılır. Kol, omuz ve göğüs her ne kadar vazgeçilmez bölgeler olsa da aslında bizi biz yapan bölge Sırt bölgesidir. Genişlemeye en müsait ve partitif onlarca kas grubunun bir arada olduğu ve omuz altı kanat bölgeleri, muazzzam derece de bir görünüm kazandırıyor.

Vücudumuzun üçgen olarak lanse edilmesi için ve iri durmamız için en etkili sırt antremanı hangisidir? Sağlam bir sırta sahip olmak için hangi sırt antreman programı yapılmalıdır gibi soruları tamamen ortadan kaldıracak ve bu alanda nam yapmış birçok sporcunun uyguladığı sırt antremanını aşağı da yayınladık. Gittiğiniz spor salonlarında size verilen programı yetersiz buluyorsanız veya eski programa vücudunuz adapte olduğu için artık verim alamıyorsanız tam size göre bir sırt antremanı programı… Deneyin, uygulayın ve kendinizi geliştirin..

Sırt Antreman Programı

 Hareketin Adı Etkin BölgeSet sayısıTekrar sayısıDinlenme Süresi
 Barfiks  Sırt  3 veya 4 12-12-12 40-50 Saniye
 Cable Lat Pulldown  Sırt  3 veya 4 12-12-12 40-50 Saniye
 Machine Row  Sırt  3 veya 4 12-12-12 40-50 Saniye
 Reverse Cable Fly  Sırt  3 veya 4 12-12-12 40-50 Saniye
 Bent Over Barbell Row  Sırt  3 veya 4 12-12-12 40-50 Saniye
 Barbell Deadlift  Sırt  3 veya 4 12-12-12 40-50 Saniye

 

Ağırlık Seçimi

Sırt kasları çok dayanıklı ve birbirini destekleyen kaslardan oluştuğu için ağırlık seçimi olarak maksimum ağırlık seçilebilir ve set olarak dilediğiniz gibi kasları yıpratabilirsiniz. Program olarak çift bölge uygulamak isterseniz arka omuz ve sırt antremanı birleştirilebilir ve uyumludur. İlk olarak arka omuz bölgesi akabinde ise sırt bölgesi çalıştırılabilir. Antreman sonrasında yorulan kasların kaybettiği enerjiyi telafi edebilmesi için definisyon döneminde bile olsanız karbonhidrat alımını ihmal etmeyiniz.

Aman Dikkat..!

Yukarıda önerilen sırt antremanı programı orta ve ileri seviye sporcular için idealdir. Eğer bir rahatsızlığınız veya sakatlığınız var ise doktorunuzdan tavsiye alınız.