Haftada 5 Kilo Verdiren Dukan Diyeti İle Zayıflama

Piyasada zayıflama adı altında bir çok diyet gördük, belki de uyguladık ama fayda sağlamadı. Şimdi son günlerde adını sıkça duyduğumuz ve olumlu dönüşlerini gözlemlediğimiz Dukan Diyetini inceleyelim..

Haftada 5 Kilo Verdiren Dukan Diyeti İle Zayıflama

Hızla Zayıflatan Dukan Diyeti

Kilo hem kadınlar hem de erkekler için başa çıkması oldukça zor bir problem olmaktadır. Görüntü dışında sağlık sorunlarına da yol açan kilo problemi denince akla en etkili gelen diyet yöntemi dukan diyeti olmaktadır. Dukan diyetinin mimari olan Pierre Dukan yeni yöntemleri ve değişik formülleriyle kişilere bir haftada beş kiloya kadar kilo verme garantisi sunuyor. Yedi gün boyunca kolay ve hızlı sonuç sağlayan bu diyetin nasıl uygulandığını incelemek gerekir.

1.Gün Saf Protein İle Beslenme

Haftanın diyete başladığı ilk gün ile protein beslenmesine başlanıyor. Bugün için sınırsız olarak saf protein tüketmek mümkün olmaktadır. Protein için kırmızı et veya beyaz et tüketmek yeterli olacak. Ancak bu protein gününde 10 dk yürüyüş yapmak şart olmaktadır. Aynı zamanda aynı gün içinde de 1.5 litre su tüketilmesi gerekiyor. Ekstra bir besin olarak sadece bir buçuk yemek kaşığı yulaf kepeği tüketilecek.

2.Gün Sebzeler

Sebzeler ile devam edecek ikinci gün diyet yapan kişi saf proteine ek olarak sebze tüketimi yapacak. Proteinin yanı sıra bol sebze tüketecek kişi, bugün ilk gün ki gibi bir buçuk litre su ve bir buçuk yemek kaşığı yulaf kepeği tüketecek. Fakat bu Dukan diyetinde ikinci gün yapılacak yürüyüş 10 dk yerine 12 dakika olarak tamamlanacak.

3.Gün Meyve İlavesi

Diyetin 3. gününde alınan besinlere ek olarak listeye meyveler eklenmelidir. Meyve saf protein ve sebzeye ek olarak diyetin üçüncü gününde tüketilecektir. Ancak bu meyvelerin içine üzüm, kiraz ve muz dahil olmaz. Bu meyveler haricinde farklı meyveler listeye eklenmelidir. Meyve eklemesi sonrasında tekrar bir buçuk litre su ve bir buçuk yemek kaşığı yulaf kepeği gün içinde tüketilecek. Bugün ki yürüyüş ise 12 dk dan 14 dk ya yükseltilerek, diyet sahibi kilo vermek için tam 14 dk yürüyüş yapacak.

4.Gün Ekmek

Saf protein, meyve ve sebzeye ek olarak kişiler bugün ekmek tüketimi yapacak. Ancak diyete eklenecek ekmek sadece iki dilim tam buğday ekmeği seçeneği ile eklenecek. Bugün ise buğday ekmeği eki ile her gün alınan bir buçuk litre su ve bir buçuk yemek kaşığı yulaf kepeği üzerine ek olarak 16 dk yürüyüş yapılacak.

5.Gün Peynir Tüketimi

Bugün protein, sebze, meyve ve buğday ekmeğine ek olarak diyet sahibi peynir tüketimi yapabilir. Tüketeceği peynir tam yağlı olarak 40 gram ile sınırlı olmaktadır. Peynir ilavesi ile birlikte her gün ki bir buçuk litre su, bir buçuk yemek kaşığı yulaf kepeği üzerine tam 18 dk sıkı tempoda yürüyüş yapılacak.

6.Gün Karbonhidrat ve Nişastalı Gıda

Diyet sahibi aldığı protein, meyve, sebze ve peynire ekleme yaparak 200 gram pişmiş bakliyat tüketimi yapabilir. Kişi isteğine göre esmer pirinç, bulgur ya da makarna tüketimi yeterli olur. Bir buçuk litre su ve yulaf kepeğinin her gün ki oranı üzerine kişi 20 dk tempolu bir yürüyüş yapar.

7.Gün Ödül Öğün Günü

Yapılan 6 günlük kurallı beslenme sonrası diyet sahibi bugün biraz daha seveceği tarzda besinler tüketmeye hazır. Bugün isteğe göre bir kadeh kırmızı şarap tüketimi uygun olmaktadır. Öğün olarak ise yine isteğe göre atıştırmalık öğünler, bir tür atıştırmalık menü, bir tatlı ya da bir çeşit ana yemek arasından birini kişi tüketebilir. En hızlı kilo verdiren bu diyet için Türk toplumu iyi bir ilgi göstermekte ve uygulama sonrası kesin çözüm sağlanmaktadır.