Kadınlarda Vücut Geliştirme ve Ağırlık Antremanları

Kadınlarda erkekler gibi vücut geliştirme yapabilir mi? Vücut geliştirme yapmış kadınlara kaslı vücut yakışıyor mu? sevgilinizin veya eşinizin sizinle antreman yapmasını istermiydiniz?

Kadınlarda Vücut Geliştirme ve Ağırlık Antremanları

Kadınlarda Vücut Geliştirme

Birçok kişi kadınların vücut geliştirme yapmaması konusunda görüş bildiriyor. Ancak bu düşünce tamamı ile yanlıştır. Kadınlar da erkekler gibi vücut geliştirme yapabilirler. Kadınların vücut geliştirme yapmamaları gerektiğini belirten düşüncenin temelinde kadınların erkekler gibi kaslı olduklarında görüntü olarak kötü olacağı düşüncesidir. Ancak kadınlar ne kadar vücut geliştirme yaparlarsa yapsınlar erkekler kadar kaslı olamazlar. Bunun ana nedeni kadınların yaradılışlarında aşırı kaslı olmamalarıdır. Bu nedenle kadınlarda vücut geliştirme sporu ile ilgilenebiliyorlar. Tam aksine vücut geliştirme sporu ile ilgilenen kadınların daha sağlıklı ve daha formda oldukları görülüyor.
Kadınlarda Vücut Geliştirme

Kadınlarda Ağırlık Çalışması

Kadınlar normal bir egzersiz sürecinden geçmeden sadece rejim yaptıklarında sadece sade bir vücuda sahip olabiliyorlar. Bu yöntemin yerine sağlıklı beslenme yöntemlerini uygulayıp ağırlık çalışması yaptıklarında hem fazla kilolarından kurtulmuş oluyorlar hem de vücutları orantılı olarak dengeli bir şekilde gelişmiş oluyor. Bu durum dışarıdan daha sağlıklı ve göze hoş gelecek şekilde görülmelerini sağlıyor. Çünkü yapılan ağrılık çalışmalarında kadınların kaslarının sıklaşması sağlanıyor ve bu da vücut içerisinde dengeli bir görüntü oluşmasına neden oluyor.

Kadınlar Ağırlık Çalışmalarını Nasıl Yapmalıdır?

Kadınlarda FitnessÖncelikle kadınların ağırlık çalışmalarına başlamadan önce boy ve kilo ölçümlerinin yapılması gerekiyor. Boy ve kilo ölçümlerinden sonra ağırlık çalışmasına başlanabilir. Ancak ağırlık çalışması hafif tempoda ve temel hareketler ile başlanması gerekiyor. Bu konuda vücut geliştirme eğitmenlerinin hazırlayacakları programlar kadınların ağırlık çalışmasını nasıl yapacakları konusunda bir rehber konumunda olacak. Hazırlanan programlar belli bir süre uygulandıktan sonra ikinci bir program belirlenebiliyor. Buradaki ana amaç kadınların ağırlık çalışmalarını aniden aşırı baskı ile girmemeleridir. Bu durum kadınların vücut gelişimlerini olumsuz yönde etkileyecektir.

Kadınlarda Vücut Geliştirmeye Bağlı Beslenme

Vücut geliştirme sporu ile ilgilenen kadınların beslenme alışkanlıklarına da dikkat etmeleri gerekiyor. Özellikle protein ağırlıklı beslenme tercih edilmesi gerekiyor. Yağlı ve karbonhidratlı beslenme alışkanlıklarına mutlaka son verilmesi gerekiyor. Beslenme öğünleri düzenli olmalı ve buna bağlı olarak da uyku düzenleri yerinde olmalıdır. Bu kurallara uyan kadınlar ağırlık çalışmaları yaparak hem formda kalıyorlar hem de gereksiz kilolardan kurtuluyorlar.