Rich Piana Kimdir? Rich Piana Ölüm Sebebi Nedir?

Rich Piana Kimdir? Rich Piana Nereli? Rich Piana'nın Ölüm Sebebi Nedir? Rich Piana Antreman Programı Nasıldır? gibi kafamızdaki soruların cevabını beraber arayalım..

Rich Piana Kimdir? Rich Piana Ölüm Sebebi Nedir?

Rich Piana Kimdir?

Rich Piana, Amerikalı bir vücut geliştirici olup genç denilebilecek yaşta hayatını kaybeden sporculardan biridir.  Annesinin de sporcu oluşundan dolayı onun vücut geliştirmeye olan ilgisi küçük yaşlarda başladı. Daha 15 yaşındayken yarışmalara adını yazdıracak kadar yetişkinlerin bile sahip olmadığı hacimli vücudu vardı. Küçük yaşta başladığı bu serüvene birçok birincilikler ve başarılar sığdırdı. Hızlı yaşantısı onun sonunun erken gelmesine sebep oldu. Kadınlar, steroidler, uyuşturucu ve aşırı alkol tüketimi 46 yıldan daha fazlasını kaldıramadı.

Rich Piana Farkı

Vücut geliştirme işinde efsaneleşmiş isimlerden birisi de Rich Pianaydı. Kafayı bu işle bozmuş ve adeta kendini body building’e adamış bir isimdi. 25 ağustos 2017 yılında yani 46 yaşında yaşamını yitirdi. Yıllarını verdiği bu işte birçok kişi tarafından idol olarak kabul edilmiş, bu yüzden sosyal medyada ve özellikle youtube’da milyonları bulan hayran kitlesine ulaşmıştır. Onu bu denli ünlü yapan şey, onda olan kol ölçüsünün nice vücut geliştiricilerin bacak ölçüsünden bile kat kat daha oluşu ve vücudunun normal insanlara göre aşırı iri olmasıydı. Eğlenmeyi seven, göz önünde yaşamayı seven ve yaşadığı lüks hayatı kazanımı olan vücuduyla birlikte sergileyen bir karakteri olması, onu genç nesil arasında üne kavuşturdu.
Rich PianaKendi hesabından yaptığı açıklamalarda ölmeden önce bazı sağlık problemleri yaşadığı; böbrek yetmezliği, karaciğer yetmezliği ve bazı iç organlarının uzun süredir kullandığı streoidlere ve uyuşturucuya bağlı olarak büyüdüğünü ve de vücut geliştirme ilaçlarının zamanla verdiği zarara göre sağlığının risk altında olduğunu hayranlarına bildirdikten kısa süre sonra 2017 yılında öldü.

Rich Piana ve Steroidler

Estetik olup olmadığı tartışmaya açık bir konu olsa da kas kütlesinin en yüksek sporculardan biri  olduğu su götürmez bir gerçektir. Her ne kadarda naturel sporculardan olmasa da her zaman sağlığa ve sağlıklı beslenmeye vurgu yapmıştır. Yaşamı boyunca ikinci bir işle uğraşmamış, sadece vücut geliştirme üzerine çizdiği yolda yürümüş, hiçbir zaman streoidleri ve yasal olmayan takviyeleri kullanmayı tavsiye etmemiştir. 

Rich Piana ve Vücut Ölçüleri

45 yıllık yaşantıya 60-65 cm kol ve 200 cm’nin üzerinde omuz ölçüsü inşa etmiş, günde en az 12 öğün besin almış ve her zaman daha fazlasını istemiştir çılgın vücut sever ve illegal yaşam süren Rich Piana, vücudunun neredeyse tamamını dövmeleriyle kapatmış, bir çok supplement markasının reklam yüzü olarak tanınmıştır. Ölüm nedeni her ne kadar sağlık problemleri olarak ortaya çıkmış olsada hakkında çıkan söylentilere göre yere düşmeye bağlı olarak kafasına aldığı darbe sonucunda beyin kanamasından öldüğüdür.

Rich Piana’nın Ağırlık Antremanı

Maddi durumu gayet iyi olan ve bundan dolayı da 12 öğün konusunda problem yaşamayan Rich, bütün bunlardan ayrı eğlenceli yaşamının masraflarını da karşılayacak güçteydi. Rich Piana 1,90 cm den uzun ve 120 kilodan daha fazlasıydı. Ağırlık antremanlarının kimsenin yerinden oynatamadığı dambıllarla yapardı. Serbest ağırlıklarla çalışmayı seven ve 100 kg’lik dambılları kullanarak ve yılların verdiği emeğin sonucu mutantlara dönüştü.